sesión de terapia
corchete_montserrat.jpg

Corchete, Montserrat

Nº COLEGIADO: GZ00238

Especialidad:
Psicología

Centros:
C.M. Ordizia

טבק פרימיום לנרגילה

מהו טבק פרימיום לנרגילה?


טבק פרימיום לנרגילה, הוא טבק המיוצר תחת פיקוח ממשלתי במדינת המקור ועל כן מחוייב לעמוד בסטנדרט ייצור קפדני יותר לעומת הטבק לנרגילה במשקל שאינו תחת פיקוח. טבק הפרימיום לנרגילה מיוצר לרוב מעלי וירג'יניה גולד או עלי בארלי ומתמציות טעם איכותיות ועל כן מבטיח עישון ארוך יותר עם טעמים חזקים יותר ודומיננטיים.
האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק לנרגילה במשקל?


איננו מעודדים עישון, יחד עם זאת אם אתה כבר חלק מקהילת מעשני הנרגילה, תעשה לעצמך טובה ותעבור לטבק פרימיום לנרגילה. טבק פרימיום לנרגילה עדיף יותר לעישון מאחר ומיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק לנרגילה במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה בו שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום לנרגילה, ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות שלך. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
למה טבק פרימיום לנרגילה נמכר ב- 60 גרם בלבד?


החוק במדינת ישראל אוסר כל ייבוא ומכירה של טבק שאינו 60 גרם, לא פחות ולא יותר. למעשה טבק הנמכר בכמות שאינה 60 גרם הוא טבק שאינו עומד בחוק של מדינת ישראל.
למה טבק פרימיום לנרגילה עולה יקר יותר מטבק לנרגילה במשקל?


טבק לנרגילה המיובא מחו"ל, הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
מה היתרונות של טבק פרימיום לנרגילה?


במעבר מטבק לנרגילה במשקל לטבק פרימיום התחושה הכללית טובה יותר, פחות כאבי ראש, בחילות, עייפות. פחות ליחה אם בכלל ותחושה כללית טובה יותר. כמובן שהנאת העישון גדולה בהרבה כי אתה מעשן טבק בריא יותר, נקי יותר שנותן לך משך עישון ארוך יותר עם עשן סמיך וטעים יותר.

טבק לנרגילה

- ממה עשוי טבק לנרגילה?


טבק לנרגילה עשוי מתערובת של עלי טבק, חומרי טעם וגליצרין. הטבק הינו הבסיס ממנו מורכבת התערובת. חומרי טעם הם תוספים אשר מעניקים לטבק את טעמו הייחודי כגון תמציות בטעם תפוח/ לימונענע וכו'. מרכיב הגליצרין הוא מה שמעניק לטבק את נפח העשן הגדול יחסית. בחברות המובילות כגון הוקאין, הייז וזומו נעשה שימוש בגליצרין למאכל אשר אינו מסוכן לצריכה. ישנן חברות כמו עגלי הוקה העושות שימוש בדבש על מנת לתת טעם ייחודי לטבק ולהעניק לו עמידות טובה יותר לחום.

ככה מכינים טבק לנרגילה במפעל של זומו בפאראגוואי
- אילו סוגי טבק לנרגילה קיימים בשוק ומהם ההבדלים ביניהם?


בשוק הטבק לנרגילה יש הרבה סוגים והרבה חברות. ההבדל העיקרי ביניהן בא לידי ביטוי באיכות, בטעמים השונים ובחוזק (ניקוטין).

שוק הטבק לנרגילה בארץ התפתח רבות בשנים האחרונות. טבק הפרימיום הראשון שיובא ונמכר בישראל היה טבק עגלי הוקה שפרץ לשוק בשנת 2017 ומאז שינה את פני טבק הפרימיום בישראל. לאחר מכן, נכנס לישראל טבק פומרי ומיד אחריו טבק זומו שכבש את החך הישראלי.

בעולם קיימים סוגים רבים של טבק לנרגילה כאשר הסוג הפופולרי ביותר הוא ממשפחת טבק הבלונד כגון: טבק זומו, עגלי, פומרי, סבן דייז, הוקאין, סטרבז, אוברדוז, הייז ודיילי הוקה שהם ממשפחת עלי הבלונד, ומנגד ישנן חברות רבות וטובות שבסיס הטבק עשוי מטבק כהה (טבק עלי בארלי) וכגון טבק מאסטהב, טאנג'ירז ודרקסייד. סוג שלישי הינו טבק הבלנד כגון ליין הטבק הכהה של טרייפקטה והליין החדש של פומרי שהוא בלנד משובח של עלים שונים.

סוג שלישי של טבק הוא הטבק במשקל הידוע והמוכר לכולנו שמגיע משטחי הרשות הפלסטינאית והוא ידוע באיכותו הירודה, וכן טבקים ממדינות ערב כגון טבק מזאייה ונחלה שמגיעים מירדן ומצרים.
אילו סוגי עלים קיימים בשוק הטבק לנרגילה?


עלי טבק לנרגילה עשויים בעיקר מעלי וירג'יניה גולד בלונד שאלו הם העלים הנפוצים ביותר בעולם טבק הפרימיום לנרגילה. תכונותיו של עלי הוירג'ינה גולד הם: אחוז ניקוטין יחסית נמוך לאחר שעוברים תהליך של שטיפה, עמידות גבוהה בפני חום ואיכות חסרת פשרות. חברות רבות עושות בהן שימוש וביניהן: זומו, הוקאין, 7Days, פומרי, סטרבז, אוברדוז, הייז ועגלי.

סוג שני של עלי טבק בהם נעשה שימוש נרחב בעולם הטבק לנרגילה הם עלי הבארלי. בין החברות המובילות העושות שימוש בעלים אלו הם: טבק טאנג'ירז, מאסטהב, דרקסייד וסטרבז וינטאג'. עלי הבארלי הם עלים כהים יותר בעלי אחוז ניקוטין גבוה יותר עם תווי טעם עמוקים יותר של עלי טבק- ז''א שכאשר מעשנים טבק בארלי כהה מרגישים יותר ''באז'' מבחינת הניקוטין שמביא לתחושת סיפוק גבוהה יותר מהסשיין וכן הטעם הוא עמוק יותר ומשאיר בפה טעם של טבק שמזכיר קצת תחושה של עישון סיגר. עלי הבארלי הם עלים עדינים יותר לחום לכן כאשר מעשנים טבק טאנגירז לדוגמא מספיק לשים 2 גחלי וואן ניישן 26 ואין צורך לשים 3 גחלים כפי שהיינו בד''כ עושים עם טבק סבן דייז.

סוג שלישי ונפוץ בארץ הוא טבק ביצור מקומי בשטחים הפלסטינאים או בירדן ומצרים מהם עשויים הטבק במשקל/ טבק מאזייה/ טבק אלבוודי שהוא עשוי באיכות נמוכה מאוד ומושקה במי קולחין (מי ביוב). האיכות הנמוכה באה לידי ביטוי בזמן עישון קצר יחסית ובספיחת טעמים מינימלית.
מה ההבדל בין טבק לנרגילה לתערובת תה לנרגילה?


טבק לנרגילה הוא טבק שעשוי לרוב מעלי וירג'יניה גולד או עלי בארלי. מאחר והוא עשוי מעלי טבק המיסוי עליו בארץ ובעולם הוא גבוה ובישראל מהגבוהים בעולם. לדוגמא על טבק זומו/ פומרי/ עגלי יש מיסוי של מאות שקלים לקילו כאשר בתערובת תה המיסוי הוא מינימלי ומסתכם רק בעשרות שקלים ולכן מחיר הטבק לנרגילה המיובא מחו"ל גבוה ממחיר תערובות התה.

ההבדל המשמעותי השני הוא בטעם - כאשר אתה מעשן טבק פרימיום יש תחושה של ''הדבר האמיתי'' בניגוד לתערובת תה שיש להן בד''כ טעמי לוואי של.... תה!

משך עישון - טבק לנרגילה מעניק ביצועים טובים יותר מבחינת עמידות לחום ומשך זמן העישון.

תחושת סיפוק- תחושת הסיפוק מעישון טבק פרימיום היא גבוה יותר מאחר והניקוטין מגיע בצורה טבעית מעלי הטבק. בתערובות תה לנרגילה בד''כ מוסיפים ניקוטין נוזלי כדי לדמות תחושת עישון של טבק והתוצאה היא לרוב חוסר סיפוק בעישון או כאבי ראש כאשר נעשה שימוש בניקוטין נוזלי ברמה ירודה. ישנן תערובת תה שהן מאוד נוזליות ועלי התה אינן סופחים את הגליצרין והניקוטין בצורה טובה ולכן ניתן להבחין כי נשארים בשקית מיצים רבים שאינם מצליחים להתגבש עם תערובת התה.

Multimedia relacionado

Sala de operaciones

Noticias relacionadas